- Windows 11 Pro (64-bit)
- Intel Core i7-13700H Processor 2.4 GHz (24M Cache, up to 5 GHz, 14 cores: 6 P-cores and 8 E-cores)
- Intel UHD Graphics
- 14.0" Full HD LED 1920x1080 Display